Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelis - darzelis
Kontaktai

Taikos 130g
LT-05226, Vilnius
Tel./faks. (8 5) 2419212

Naujienos

 

20200503_vitaminai.png

 

 Vitaminų ir mineralų reikšmė augančiam vaikui

 


  20200429_sveikinimas.png

UŽ VISKĄ TAU DĖKOJAM, MAMA,
TU MŪSŲ LAIMĖ, DŽIAUGSMAS IR VILTIS.
KAI TU DRAUGE, MUMS VISAD BŪNA GERA,
IR NIEKAD NEBAISI JOKIA LEMTIS.
PRISIMENAM, KAIP TAVO RANKOS ŠVELNIOS
GALVELĘ GLOSTĖ, GYNĖ NUO SKRIAUDŲ,
KAIP ŠILDANTIS IR MIELAS TAVO DELNAS
MUMS ŠLUOSTĖ AŠARAS NUO UŽVERKTŲ AKIŲ
.

 

MIELOS MAMYTĖS, MOČIUTĖS...

SVEIKATOS, GEROS  PAVASARIŠKOS NUOTAIKOS, BŪKITE LAIMINGOS.

 


 20200420_baneris_tevu-linija.gif


 

20200408_vitaminai.png

  Vitaminų ir mineralų reikšmė augančiam vaikui


20200403_saugus.png


20200402_d.png

PAMINĖKIME TARPTAUTINĘ VAIKŲ KNYGOS DIENĄ

 

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena.

 Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

                                                     Vaikų knygos diena Lietuvoje minima nuo 1993-iųjų.


Skaitydami pasakas, sekdami jas vaikams ar patys klausydamiesi sekamų pasakų mes bendraujame. O tai ypač svarbu. Bendraukime ir šiuo sunkiu karantino laikotarpiu, ypatingai paminėkime Tarptautinę vaikų knygos dieną savo šeimose. Pasistenkime, kad geri pojūčiai būtų stipresni už baimę. Prisiminkime, kad iš knygų mes semiamės išminties. Iš jų sužinome, kuo panašios ir kuo skiriasi įvairių šalių  kultūros ir mes patys. Knygos nuramina ir įkvėpia. Pasakos suartina kartas, todėl, tiesą sakant, visai nesvarbu, kas esame, – maži ar dideli, tie, kurie knygas skaitome internete, ar tie, kurie kiekvieną knygos puslapį skaitydami perbraukiame pirštu. Mus, žmones, kad ir labai skirtingus, pasakos veikia.

Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelio darželio socialinė pedagogė kviečia visą darželio bendruomenę  gražius vakarus leisti su pasakų knyga rankose. Skaityti, sekti, kurti pasakas kartu su vaikučiais. Gera literatūra padeda užmiršti kasdienius rūpesčius, gerokai sumažinti stresą, didina gebėjimą susikaupti. Be to, tai puiki proto mankšta, skatina mąstymą, padeda geriau suprasti aplinkinius, lavina intelektą, plečia žodyną, stiprina pasitikėjimą savimi, lavina kūrybiškumą.

Skaitymas – tai geriausias mokymasis. Albertas Einšteinas yra kažkada pasakęs: „Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas“.   Gražaus skaitymo.

Perskatę pasakėles pieškite jų veikėjus, arba kurkite savo pasakaites. Dalinkitės savo džiaugsmais su pedagogais.

 20200402_b.png20200402_a.png


 

20200401_autizmo-diena.jpg


20200331_mityba.png

 

IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ MITYBOS YPATUMAI


 

20200326_isakymas.jpg

KARANTINO PLANAS

SUSIRGIMO ATVEJO PLANAS

 


 20200326_potvarkis.jpg

 


INFORMACIJA DĖL KORONOVIRUSO 

 

Atkreipiame  dėmesį, kad visiems žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos  rekomenduojama likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Vaikai, grįžę iš Kinijos ar minėtų Šiaurės Italijos regionų, turi 14 d. likti namuose, jų tėvai – informuoti ugdymo įstaigos administraciją.

Tėvai, grįžę iš Kinijos ar Šiaurės Italijos regionų, turi kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) arba 14 d. dirbti nuotoliniu būdu.

Mokytojai, grįžę iš Kinijos ar minėtų Šiaurės Italijos regionų, turi kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).                                      

Daugiau informacijos galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/dazniausiai-uzduodami-klausimai-del-naujojo-koronaviruso-ir rekomendaciju-gyventojams.

  Taip pat galima konsultuotis ir karštąja linija tel. Nr. 8 618 79984

 (visa parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).  

 

 20200302_duk.png

20200302_rankos.png20200302_patalpoz.png

 


 

DARŽELIO UGDYTINIAI  DALYVAUJA PROJEKTE

 „MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS“

 

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas, tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą, todėl Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelyje darželyje fizinio aktyvumo ugdymas  pasirinktas kaip vienas    prioritetinio  ugdymo sričių. Visa darželio pedagoginė bendruomenė prisideda prie vaikų sveikos gyvensenos įgūdžių lavinimo ir aktyvaus judėjimo skatinimo.

Darželis bendradarbiaudamas su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, jau tradiciškai dalyvauja projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kuris yra puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Projekto veiklomis siekiama  didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir  plėtoti  pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Taip pat skatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Žaidynių estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, tobulėjimas ir pagarba, diegimas.

 


SOCIALINIUS ĮGŪDŽIUS VAIKAMS PADEDA  ĮGYTI

TARPTAUTINĖ PROGRAMA „ZIPIO DRAUGAI“

 

Mūsų darželyje įgyvendinama Tarptautinė prevencinė programa „Zipio draugai“, kurią vykdo darželio socialinė pedagogė.

Tarptautinės programos „Zipio draugai“ tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis,  bet ir patiems netapti priekabiautojais

Ši programa naudinga ir pedagogams. Ji padeda  tobulinti darbe reikalingas socialinę, socioedukacinę  bei mokinių motyvavimo ir paramos jiems kompetencijas.

Specialistų nuomone, programa „Zipio draugai“ yra išskirtinė kitų prevencinių programų tarpe.

                                  20200402_zipis-2.jpg


KOVO 11-OJI – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA


Tiktai mūsų meilėj - tu didžiulė.

Mūsų delnuose - tu nesudeginama.

Mūsų ilgesy - brangiausia pasaka.

Mūsų akyse - tu saulės kraštas.

J. Degutytė

 

Kovo 10 d. darželio salėje  vyko iškilmingas renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginį vedė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Danguolė. Pakiliai nusiteikę visi kartu, pasipuošę tautiniais kostiumais sugiedojome Lietuvos valstybės himną. Vyko meninio skaitymo konkursas, kur kiekvienos grupės ugdytinis skyrė gražiausias eiles Lietuvai – tėvynei mūsų.  Visi skaitovai   buvo apdovanoti diplomais.

Priešmokyklinio ugdymo „Saulutės“,  „Žuvyčių“  ir  „Berželių“ grupių ugdytiniai padovanojo Lietuvai ir visiems susirinkusiems kartu su darželio meninio ugdymo pedagoge Edita išmoktas lietuvių liaudies dainas, šoko ratelius  ir džiaugėsi gražia Tėvyne.

Vilniaus“ Žilvinėlio“  lopšelyje darželyje  vaikų  pilietiškumo ugdymas yra nuolatinis procesas, kuriame dalyvauja visa darželio bendruomenė. 

 

20200402_antrasss.jpg


DARŽELYJE PAKVIPO UŽGAVĖNIŲ BLYNAIS

 

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį .  Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morė. Visa tai galima buvo išvysti Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelyje darželyje.

Vasario 25 d. nuo pat ryto   Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelio darželio bendruomenės narius pasitiko pulkas nuostabių, viena už kitą  įspūdingesnių  Morių. Kodėl pulkas?   Todėl, kad mūsų vaikučiai, tėveliai ir pedagogai ypatingai  kūrybingi ir išradingi. Jie sukūrė net 12 Morių. Kiekviena grupė kūrė savo Morę. Skambėjo muzika, šoko persirengėliai, kurie vaišino visus  gardžiausiais blynais ir žolelių arbata.

Visi susirinkusieji šoko, trypė, suko ratelius, krėtė juokus. Persirengėliai vaizdavo įvairius gyvūnus, paukščius, velnius, raganas, gydytojus ir kitus personažus.

 Renginio kulminacija -  Lašininio ir Kanapinio kova. Lašininis, kurio personažą kūrė pedagogė N.Baranovska puikavosi savo jėga ir galybe, o Kanapinis, kurį įkūnijo pedagogė V.Šumkauskienė kvietė visus susirinkusiuosius pasirinkti sveiką gyvenimo būdą, daugiau judėti, ir  padėti nugalėti Lašininį.

Kiek džiaugsmo vaikams buvo, kai tik su jų pagalba pavyko nugalėti Lašininį. O kaip visi smagiai ir sutartinai skandavo „Žiema, žiema, – bėk iš kiemo“.

Blynai suvalgyti, visos kaukės apžiūrėtos, įvairiuose žaidimuose sudalyvauta,  šokiuose patrypta, Lašininis nugalėtas, Kanapinis švenčia pergalę, todėl sveikiname visus su pavasariu!  

 

 20200302_mores.jpg

 


   

 

ŠVENČIAME LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ!

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“.

 Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Darželio pedagogai didelį dėmesį skiria vaikų pilietiškumo ugdymui, vertybių formavimui, Lietuvos pažinimui, meilei ir pagarbai.  Šią savaitę grupėse prisiminta Lietuvos istorija nuo kunigaikščių laikų, kalbėta apie Tautos vienybę ir ryžtą.  Vaikai piešė gražiausius gamtos  vaizdus, Lietuvos valstybės  simbolius,  kuo gražiau stengėsi parašyti žodžio LIETUVA raideles ir išdabinti  jas. Ugdytiniai džiaugėsi, kad gera gyventi gražioje šalyje, kurią nuolat mokosi mylėti ir gerbti.

Vasario 14 d. darželyje vyko iškilmingas Vasario 16 –osios  renginys, kuriame dalyvavo visų grupių ugdytiniai.  Maži ir dideli pasipuošę  tautiniais kostiumais meninio ugdymo pedagogei Editai padedant giedojo  Tautišką giesmę, grojo liaudies instrumentais, dainavo gražiausias dainas skirtas Lietuvai, šoko lietuvių liaudies ratelius, žaidė žaidimus, džiaugėsi Lietuva.

20200302_20200214_105917.jpg

 

20200402_vasario-16.jpg

 


   

 

VILNIAUS MIESTĄ SU 697 GIMTADIENIU SVEIKINA VILNIAUS „ŽILVINĖLIO“ LOPŠELIO DARŽELIO BENDRUOMENĖ

 

Vilniaus “Žilvinėlio” lopšelyje darželyje dirba kūrybingi pedagogai, todėl siekiant ugdyti vaikų pilietiškumą, patriotiškumą bei skatinti rinktis aktyvų gyvenimo būdą ir žadinti norą judėti, organizuotos įvairios ugdomosios veiklos.
     Fizinio lavinimo pedagogė M.Vilčinskienė organizavo veiklas Vilniaus miesto 697 gimtadieniui pagal parengtą programą, kurios tikslas: sveikas ir fiziškai aktyvus vaikas. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo ritminiuose žaidimuose “Labas rytas”, estafetėse “Joju į Vilniaus šventę”, “Trys spalvos: geltona, žalia, raudona”, “Parnešiu tau gėlių”, “Gražiausia puokštė, Tau, Vilniau”, šoko “Klumpakojį”. Judriuosiuose žaidimuose dalyvavo ne tik vaikai, bet ir pedagogai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Veiklos apjungė bendruomenę, patyrėme bendrystės džiaugsmą švęsti kartu ir išradingai. Mokėmės gerbti save ir kitus, tikėti savo jėgomis ir ugdytis kilnų elgesį, pratintis jausti šalia esantį, būti už jį atsakingam. Bendros veiklos telkia bendruomenę, stiprina bendradarbiavimą ir skatina profesinį tobulėjimą.
     Visose vaikų grupėse pedagogai vykdė įvairiausias veiklas: diskutavo, piešė, lipdė, aplikavo, konstravo. Savo kūrybiniais darbeliais puošė darželio erdves.
     Socialinė pedagogė V. Šumkauskienė Vilniaus miesto gimtadienio paminėjimui veiklas integravo ir į individualų darbą su vaiku, ugdant jų bendrąsias kompetencijas, taikydama vaiko klausymo strategiją, ugdymosi situacijų modeliavimo, vaiko ir pedagogo kūrybinės sąveikos, dialogo strategijas.
Tiek vaikai, tiek pedagogai patyrė džiugių akimirkų, kūrybos džiaugsmą ir didžiavosi, kad yra Vilniečiai.

 

  20200229_123.jpg20200229_124.jpg

20200129_sportas.jpg
 

    

VILNIAUS „ŽILVINĖLIO“ LOPŠELIO DARŽELIO UGDYTINIAI DALYVAUJA SOCIALINIO IR EMOCINIO UGDYMO OLIMPIADOJE „DRAMBLYS“

 
  20200128_dramblys.png  

Renginio tikslas - didinti socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir kartu atliekant bendras užduotis stebėti SEU pažangą.  

Olimpiados uždaviniai: 

- Olimpiados metu ugdyti(s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą; 

- Įtraukti net tik mokinius, bet ir suteikti galimybę dalyvauti tėvams;
- Pildant refleksijų sąsiuvinius įsivertinti ir stebėti asmeninę bei mokinių pažangą.
 

Tikslinė grupė: 5-7m. vaikai, pedgogai, tėvai.  

Renginio data: 2020 m. kovo 2-6 dienomis.

Olimpiadą vykdo pedagogės Aldona Bortkevičienė, Nijolė Spiridovič, Vaiva Pirantaitė, Vaidutė Šumkauskienė


 

PASITINKANT PUSIAUŽIEMĮ

 

Sausio 25 d. darželio bendruomenei “Saulutės” grupės ugdytiniai parodė meninio ugdymo pedagogės  Editos režisuotą teatralizuotą spektakliuką. Susirinkusiųjų nuotaika buvo puiki, pasidžiaugėme meniniais vaikų gebėjimais.

 


 

PUSIAUŽIEMIO ŠVENTĖ ANT LEDO

 

Šių metų sausio 22 dieną  mūsų darželio vaikai šventė Pusiaužiemio šventę ypatingai – ant Akropolio ledo. Nuostabi šventė – kurioje dalyvavo vaikai ir pedagogai.  Sunku buvo atpažinti, kurios pedagogės  buvo persirengusios meškos ir barsuko kostiumais. Vaikai sužinojo apie pabudusį lokį ir barsuką, prisiminė  lietuvių liaudies papročius. Ugdytiniai išgirdo, kad sausio 25 d.  visi ūkininkai ir sodininkai eina papurtyti sodo obelis, kad derlius būtų gausesnis,  pabelsti į avilį ir pasveikinti peržiemojusį spiečių, tuo pačiu prašydami gerai pailsėjusias bites vasarą sunešti kuo daugiau medaus... Prašnekus apie avilį, vaikai iš karto prisiminė, kad mūsų darželyje yra  sukurta edukacinė erdvė su tikru bičių namu – aviliu ir vaistingųjų augalų lysve.

Nuo sausio 25 dienos, diena tapo ilgesnė visa valanda, vadinasi, nuo žiemos tamsos jau nutolta per gerą sprindį. O miške šią dieną barsukas rodo savo monus, spėja antrosios žiemos dalies charakterį. Jei tądien (sausio 25-ąją) bus giedra,sakoma, kad barsukas išlįs iš urvo, apsižvalgys ir pamatęs savo šešėlį sugrįš atgal, atsiguls ant kito šono ir užmigs: žiema būsianti dar ilgai. Jeigu saulės nebus, žvėriukas neregės šešėlio ir sugrįžęs guolin, gulsis ant to paties šono- žiemos nedaug belikę. Bet būna visaip: kartais barsukas atspėja tolesnę žiemą, kartais - ne.  Todėl vaikų buvo  paprašyta  nepamiršti patiems pasižvalgyti, ką daro barsukas ir kokie orai mūsų laukia.

Šventei pasibaigus, ikimokyklinio ugdymo pedagogė  J.Astrauskienė, fizinio lavinimo pedagogė M. Vilčinskienė pakvietė vaikus grupėse  nupiešti įsimintiniausius šios  šventės įspūdžius.

20200128_pusiauziemis.jpg

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA PAMINĖTA VISUOTINE INICIATYVA

„ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelio – darželio bendruomenė, kaip ir visa Lietuva, Sausio 13-ąją prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ja  prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga  įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Pilietinės iniciatyvos  laikas: 8.00–8.10 val. 


 

SEMINARAS ,,EDUKACINĖS ERDVĖS IR JOSE VYKDOMOS VEIKLOS“

 

Lapkričio 21 dieną  mūsų darželis, vykdydamas Vilniaus miesto savivaldybės 2019 metų programos - Savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo projektą ,,Atrandu, tyrinėju, suprantu, saugau“, organizavo seminarą ,,Edukacinės erdvės ir jose vykdomos veiklos“. Šio seminaro tikslas pakviesti ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalintis vaikų aplinkosauginio ugdymo patirtimi.

Sulaukėme ne tik gausaus būrio pedagogų, iš 18-kos ikimokyklinių įstaigų, kurie pristatė žodinius ir stendinius pranešimus, bet ir kviestinių svečių. Mūsų aplinkosauginio ugdymo skatintoja ir vykdomų projektų kuratorė - Vilniaus Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus, aplinkos apsaugos poskyrio vyr.specialistė dr. Ona Motiejūnaitė ne tik sveikino visus dalyvaujančius seminare, bet ir nuoširdžiai džiaugėsi, dėkojo už visų pedagogų indėlį į vaikų aplinkosauginį ugdymą. Lietuvos hidro meteorologinės tarnybos vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė pravedė praktinį užsiėmimą apie ,,Vėjų rožės“ panaudojimo galimybės ugdomosiose veiklose. O apie augalų reikšmę žmogaus gyvenime pasakojo Vilniaus Universiteto botanikos sodo Vingio skyriaus vedėja Regina Juodkaitė. Didžiuojamės ir mūsų lopšelio - darželio priešmokyklinio ugdymo mokytojos – ekspertės Danutės Onos Pučienės ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos – metodininkės Jurgitos Astrauskienės bendru kūrybiniu projektu –  ,,Gamta visų namai“, metodinė knygelė išleista ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Darželio socialinė pedagogė Vaidutė Šumkauskienė susirinkusiems pedagogams skaitė pranešimą "Edukacinės erdvės ir jose vykdomos veiklos". Darželyje įrengta net 18 lauko ugdomųjų erdvių.

20191122_seminaras(1).jpg


 
VIKTORINA ,,OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS“
 

Lapkričio 19 dieną vyko paskutinysis Olimpinio komiteto finansuojamo projekto ,,Liepsnok olimpine ugnele“ etapas – viktorina ,,Olimpinės žaidynės“. Šios viktorinos metu ,,Žuvyčių“ir ,,Saulutės“ grupių vaikai ne tik demonstravo savo žinias apie žiemos ir vasaros olimpines žaidynes, bet ir turėjo progą susipažinti su olimpiete ėjike Brigita Virbalyte – Dimšiene. Kuri ne tik šiltais pasveikinimais, apkabinimais,šypsena ir linkėjimais papuošė mūsų šventę bet ir supažindino dalyvius su savo atstovaujama sporto šaka. Viktoriną vainikavo medelio sodinimas. 

 

20191120_virbalyte.jpg
  

SPORTO VARŽYBOS

 

             Spalio 29-30 dienomis darželyje vyko tarpgrupinės sporto varžybos. Pirmieji varžėsi ,,Uosiukų“ ir  ,,Paukštelių“ grupių vaikai. Varžybų atidarymo metu buvo kilmingai įnešamos grupių vėliavos bei pristatinėjamos komandų pasisveikinimai – skanduotės. Reikėjo būti ne tik greitiems, bet ir atidiems, juk svarbu laikytis taisyklių. Atlikus visas estafetes buvo nuspręsta, kad laimėjo draugystė, taigi abi komandos buvo apdovanotos diplomais bei saldžiais prizais.

        Antrąją varžybų dieną savo prisistatymus – skanduotes pristatė ,,Berželių“, ,,Žuvyčių“, ,,Saulutės“ir ,,Ramuniukų“ grupių vaikai. Atsižvelgiant į vaikų fizinį pasirengimą ir amžių, šioms komandoms teko sudėtingesnės estafečių užduotys. Tačiau geriems sportininkams net ir jos pasirodė lengvai įveikiamos, tad visos grupės taip pat gavo diplomus bei saldžius prizus.

 

20191106_collagesportas.jpg
 SOLIDARUMO BĖGIMAS 2019

  Minėdama 25-ąjį Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos jubiliejų, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“,  2014-ųjų spalio mėnesį organizavo pirmąjį Lietuvoje Solidarumo bėgimą.  Mūsų lopšelis – darželis šiame projekte dalyvauja nuo pat pradžios. Tad šiais metais spalio  1-ąja dieną visa lopšelio – darželio bendruomenė susirinko į jubiliejinį  5 – ąjį bėgimą. Šio projekto tikslas  ne tik diegti moksleiviams solidarumo bei empatijos vertybes bet ir prisidėti surinktomis lėšomis prie Lietuvoje ir pasaulyje skurstančių vaikų gerovės.

20191003_begimas.jpg

*****************************************

PROJEKTAS „ATRANDU, TYRINĖJU, SUPRANTU, SAUGAU“

2019 metų rugsėjo 12 d. Vilniaus „:Žilvinėlio“ lopšelyje darželyje vyko Visuomenės aplinkos auginio švietimo projekto „Atrandu, tyrinėju, suprantu, saugau“ finansuojamo Vilniaus miesto savivaldybės  viena iš veiklų: susitikimas su sinoptike Izolda Marcinoniene. Susitikime dalyvavo gausi Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelio darželio bendruomenė ir pedagogai iš kaimyninių ikimokyklinio ugdymo įstaigų: „Lakštingalos“, „Nykštuko“, „Pelenės“, „Ąžuolo“. Socialinė pedagogė Vaidutė Šumkauskienė pristatė renginio dalyviams  „Žilvinėlio“ darželio bendruomenės sukurtas edukacines erdves vaikams, ir pasidžiaugė, kad šiais metais projekto lėšomis bus įrengta dar viena edukacinė erdvė vaikams, tai erdvė – vandens, oro ir dirvožemio tyrinėjimui.

„Žilvinėlio“ darželio socialinė pedagogė Vaidutė susitikimą pradėjo edukacine veikla priešmokyklinukams. Vaikai tik įminę mįsles, išsiaiškinę kas žmogui yra gyvoji ir negyvoji gamta, kuo ji svarbi ir kodėl mes ja turime rūpintis, atsakę į daugybę klausimų, teisingai sudėlioję dėliones, sužinojo, apie ką pasakos gerbiama sinoptikė Izolda Marcinonienė. Kiek buvo džiaugsmo, kai sėkmingai atlikus užduotis, vaikai išsiaiškino, kad šiandien jie tyrinės kaip atsiranda vaivorykštė ir kaip susidaro debesys.

Vaikai kartu su sinoptike demonstravo, aiškinosi gamtos reiškinius.  Buvo žydrais ir baltais debesėliais, lašiukais... Eksperimentavo, aiškinosi, kodėl šaltas stiklinis lašiukas veikiamas šilumos  aprasoja? Visi piešė vaivorykštę ir rinko vaivorykštės spalvų ekspertą. Sužinojo kodėl debesys būna skirtingi, kodėl vanduo svarbus žmogui ir žemei.

Renginio kulminacija - eksperimentas darželio kieme. Visi dalyviai lauko baseine eksperimentavo. Mėgino panaudodami gautas žinias  praktiškai pamatyti dangaus gražuolę - vaivorykštę.  Kaip tikriems mokslininkams teko paplušėti. Tačiau koks džiaugsmas apėmė visus ir kokie pasitenkinimo šūksniai  skambėjo darželio kieme, kai dangaus mėlynėje visi pamatė nuostabiąją vaivorykštę. Mums pavyko, mums pavyko – dar vis girdėjosi vaikų šūksniai.

 Tikrai, mums pavyko. Tiek maži, tiek dideli iš susitikimo išėjo praturtėję. Pedagogams sinoptikė buvo parengusi išsamią paskaitą apie klimato kaitą. Todėl neabejojame, kad svečiai dalyvavę iš kitų darželių gautomis žiniomis pasidalins su savo bendruomenėmis.

Tikrai turime mylėti ir saugoti žemę  - taria ne tik „Žilvinėlio“ lopšelio darželio  vaikučiai, bet ir visi renginio dalyviai.

20190917_collage-(1).jpg ********************************************* 
 
20190829_picture1.jpg 

VISUS KVIEČIAME Į MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĘ.

JŪSŲ LAUKSIME RUGSĖJO 2D. 17.00 VAL.

MŪSŲ LOPŠELIO - DARŽELIO KIEME

*****************************************
 
 Sporto šventė „SU DRAUGU SPORTUOT SMAGU“ 

Gegužės 30 dieną, Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtame sportiniame renginyje ,,Su draugu sportuot smagu” šurmuliavo gausus būrys svečių iš Vilniaus lopšelių - darželių ,,Žilvitis”, ,,Vilija”, ,,Berželis” ir tolimo kelio nepabūgę svečiai iš Ukmergės lopšelio-darželio „Nykštukas“. Renginys skirtas ne tik stiprinti vaikų fizinę, psichinę, dvasinę sveikatą, skleisti olimpines idėjas, bet ir plėtoti darželių tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Šventės atidarymo metu į aikštę įneštą Olimpinę vėliavą iškėlė ir Olimpinę ugnį įžiebė olimpietis Edvinas Krungolcas. Visiems draugiškai pasimankštinus ir prisistačius, komandos dalyvavo draugiškose rungtyse, kuriose buvo svarbu ne greitis, o komandinis darbas, todėl pralaimėjusių nebuvo. Visi dalyviai ir juos lydėję mokytojai apdovanoti ne tik taurėmis, diplomais ir medaliais, bet ir vitaminų ,,bombomis” – braškėmis.                                               20190604_sport.jpg

VĖDUOKLĖ MAMAI 2019 

            Lopšelio – darželio bendruomenė prisijungė prie Kauno menų darželio „Etiudas“ organizuojamo tarptautinio vaikų meninio projekto ,,Vėduoklė mamai 2019”. Gegužės 3 d. 11 val. vyko projekto baigiamsis renginys, kurio metu visi ugdymo įstaigos auklėtiniai susirinko salėje, pristatė ne tik savo kurtas vėduokles, bet ir skyrė gražiausias eiles ir dainas mylimoms mamoms. 

20190506_veduokle.jpg

**********************************

MASINIS BĖGIMAS ,,AŠ BĖGU - 2019”

Balandžio 9 d. 11 val. ,,Žilvinėlio” lopšelis - darželis prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinių įstaigų sveikatingumo asociacijojos „Sveikatos želmenėliai“ organizuojamos sveikatinimo akcijos ,,Sveikas vaikas - laimingas vaikas”, kuri skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Akcija siekiama populiarinti bėgimo kultūrą, formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui drauge su šeima. Pasipuošę emblemomis su užrašu ,,Aš bėgu - 2019” masiniame bėgime dalyvavo visos lopšelio - darželio ugdytinių grupės ir įstaigos darbuotojai.                                                  Pirmieji prie STARTO linijos stojo mažiausieji (Drebuliukų, Gintarėlių, Eglučių, Drugelių ir Ąžuoliukų grupių) vaikai, kurie įveikė 30 metrų ilgio trasą. Ramuniukų grupės vaikai nesunkiai įveikė 60 metrų, o Bangelių, Paukštelių ir Uosiukų grupių vaikai nesustodami pailsėti lengvai nubėgo 100-to metrų trasa. Ištvermingiausi ir ilgiausią 120 metrų trasą įveikė mūsų įstaigos priešmokyklinių - Žuvyčių, Saulučių ir Berželių grupių vaikai. Visi atbėgusieji prie FINIŠO linijos buvo apdovanoti sveikatinimo prizais - vaisias ir daržovėmis.                                                                                 20190409_begimas.jpg

*******************************

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ 2019

FINALINIS FESTIVALIS

            2019 m. balandžio 6 d. vyko ,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2019" finalinis festivalis Alytuje. Čia mažųjų dalyvių laukė linksmos atrakcijos: draugiškos estafetes, žaidimai, šokiai, vaidinimai ir apdovanojimai, kurie vainikavo ilgą ir atkaklų vaikų ruošimąsi pirmąjam bei antrąjam Žaidynių etapams. Dalyvius palaikė šauniausia ir aktyviausia sirgalių - palaikymo komanda.  Tiek dalyviai, tiek sirgaliai grįžo kupini naujų įspūdžių, patyrimų, gerų emocijų, sportinio entuziazmo bei didžiuodamiesi laimėtais medaliais, komandine taure ir kitomis dovanomis.

20190408_festivalis.jpg

 **************************

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019 (II etapas)

                Kovo 25 - ąją vikriausiųjų ir stipriausiųjų 5-6 metų berniukų ir mergaičių komanda (6 vaikai) atstovavo mūsų ,,Žilvinėlio" lopšelį - darželį ,,Lietuvos mažųjų žaidynių 2019" II-ajame etape ir tapo šio etapo laureate. Balandžio 6-ąją mūsų komanda dalyvaus finaliniame žaidynių festivalyje, kuris vyks Alytuje.  Kiekviename etape vaikai dalyvauja Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) specialistų paruoštose estafetėse, kurių tikslas visapusiškas vaikų fizinių savybių lavinimas.

20190329_collagezaidynes.jpg

 **********************************

ŽEMĖS DIENA

          Kovo 20-oji Pasaulinė Žemės diena. Mūsų lopšelyje - darželyje tai vienas iš svarbiausių aplinkosaugos renginių, skirtų vaikų ekologinio sąmoningumo, meilės ir pagarbos gamtai, ugdymui. Organizuotame Žemės dienos renginyje aktyviai dalyvavo visi vaikai. Ugdytiniai ne tik rūšiavo atliekas, mynė mįsles, diskutavo apie ekologines problemas, skyrė gražiausias savo dainas Žemei, bet ir konkrečiais darbais prisidėjo prie švarios aplinkos išsaugojimo ir puoselėjimo. Šešių-septynių metų vaikai sėjo gėlytes, kurioms sudygus papuoš savo darželio aplinką. Po veiklų salėje, išbėgę į pavasarėjantį lopšelio - darželio kiemą kiekviena grupė iškelė po inkilą, kuriuose tikimės, apsigyvens sugrįžę paukščiai. Renginį vedė socialinė pedagogė Vaidutė Šumkauskienė.                               

  20190320_zemes-diena.jpg

                              **********************************

                    Pilietinė iniciatyva  ,,GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS”

           Kovo 8-ąją ,,Žilvinėlio” lopšelio - darželio auklėtiniai prisijungė prie Tarptautinės komisijos ir Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelio - darželio organizuojamos pilietinės iniciatyvos ,,Gyvasis tautos žiedas”, kurios tikslas - prisiminti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovos 11 - osios metines.   

20190308_img-1698.jpg

 

***************************************

KAZIUKO MUGĖ 

 

“Visi, visi, visi!

Važiuoti ir pėsti,

Užsukite į mugę,

Nebūkite surūgę”.

 

                      Taip kovo 1- osios popietę Kazys su Kazyte kvietė visus užsukti į kasmetinę – tradicinę Kaziuko mugę, kurioje netrūko besišypsančių vaikų ir suaugusiųjų, įvairiausių prigamintų darbų, darbelių. Kiekviena grupė didžiavosi prekių gausybe išpuoštais stalais. Akį vėrė įvairiausi dirbiniai iš popieriaus, modelino, veltinio, molio ir kitų medžiagų siūti ir kepti dirbiniai. Svečių prigužėjo pilna salė. Visiems buvo linksma ir įdomu: vieni sukosi muzikiniame ratelyje, kiti derėjosi dėl patikusio rankdarbio, o dar kiti vaišinosi gardžiu obuolių sulčių ir kmynų gėrimu. Pasilinksminę, ką nupirkę, ką pardavę, ką padovanoję ar išmainę, tuščiomis iš mugės niekas į namus negrįžo.
 
 20190306_img_1528.jpg
 
**************************************************

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS (I etapas)

             Vasario 19 - tą dieną ,,Žilvinėlio” lopšelyje – darželyje vyko respublikinio ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019 “ I – asis etapas. Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Estafetėse dalyvavo ikimokyklinio (5 - 6 m.) amžiaus grupės „Bangelės“, „Uosiukai“ ir ,,Paukščiukai”. Šventės atidarymo metu į aikštelę buvo įnešta olimpinė ugnis. Po iškilmingos atidarymo dalies darželio direktorė visiems dalyviams palinkėjo greitų startų, saugių žaidynių. Sportiškai nusiteikę šventės dalyviai  tryško gera nuotaika, visi stengėsi laikytis taisyklių ir kuo greičiau įveikti rungtis.  Pasibaigus žaidynėms pralaimėjusių nebuvo, visi vaikai džiaugėsi „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomais, prizais, o trys berniukai ir trys mergaitės, komisijos sprendimu, bus išrinkti atstovauti mūsų įstaigą II-ajame šių žaidynių etape.

20190225_zaidynes.jpg

                                               ******************************************

                            VASARIO 16 - oji<

© 2010 Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelis - darzelis. Visos teisės saugomos.