Vaikų maitinimas

 
 
 
 
*Valgiaraštis gali būti koreguojamas, vadovaujantis Vaikų maitinimo organizavimo Vilniaus ,,Žilvinėlio” lopšelyje-darželyje tvarkos aprašo V. skyriaus  30 p. Apie valgiaraščio pasikeitimus ugdytinių tėvai (globėjai/rūpintojai) informuojami el. paštu.

Programa „PIENAS VAIKAMS”

Pieno produktų vartojimo paramos programa „Pienas vaikams“ įLietuvoje vykdoma nuo 2004 metų. Programa organizuojama siekiant pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą.

Programa „VAISIŲ VARTOJIMO SKATINIMAS MOKYKLOSE”  

Vaisių vartojimo skatinimo programa įgyvendinama siekiant paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, pratinti jų vartojimą ir ateityje. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama vaisių ir daržovių dienos norma vienam asmeniui yra 400 g, tačiau dauguma vaikų vaisių bei daržovių vartoja mažiau.

Tyrimai rodo, kad sveikatai palankios mitybos įpročiai susiformuoja vaikystėje, todėl būtent ikimokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijamos morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ir jų mišiniai.

Daug vaisių ir daržovių vaikystėje valgę asmenys ir toliau jų vartoja pakankamai, o gerus įpročius perduoda savo vaikams. Lietuvoje programa pradėta vykdyti 2009 metais.