Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelis - darzelis
Kontaktai

Taikos 130g
LT-05226, Vilnius
Tel./faks. (8 5) 2419212

Pojūčių takas

EDUKACINĖ ERDVĖ „POJŪČIŲ TAKAS“
 

Mūsų įstaigoje įrengtas pojūčių takas. Tai galimybė vaikams basomis žygiuoti per kankorėžius, akmenukus, medžio žievę, smėlį, žolę. Kankorėžiais pojūčiai ir išbandymas nesibaigia. Smagu po aštrių akmenukų pereiti paprasčiausiai žolyte. Šis takas leidžia patirti visą netikėtų pojūčių gamą ir privers nusišypsoti ar suspiegti iš netikėtumo kiekvieną vaiką. Pasivaikščiojimas juo padeda atpalaiduoti pavargusias pėdas, pajusti teigiamų emocijų ir energijos antplūdį, pažadina iš snaudulio, sumažina stresą. Nekantraudami laukėme šiltos saulėtos dienelės, kada galėsime ne tik rankytėmis liesti pojūčių takelio elementus, bet ir basomis kojytėmis keliauti įspūdingu takeliu. Pagaliau saulutė mus nudžiugino, nusiavėme batukus ir leidomės į pojūčių kelionę. Vaikai vaikščiodami basi po žoles, akmenėliais, kankorėžiais mankština pėdutes. Tokiais pasivaikščiojimais stimuliuojami vaikų pėdose esantys taškai, kurie turi įtakos bendrai savijautai ir net atskiroms kūno dalims, taip pat pagrindinė prevencinė priemonė prieš plokščiapėdystę. Toks vaikščiojimo būdas atpalaiduoja pavargusias pėdas, pagerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, mažina stresą, visą kūną užplūsta lengvumo pojūtis, o pati pėdų oda tampa švelni.

Sveikatingumo tako nauda: vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, masažuojamos kojos. Pėdose yra veikiamos nervų sistemos zonos – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei suaktyvina visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį.

Tikslas: patirti nuostabias emocijas basomis kojytėmis žengiant pojūčių takeliu, stiprinti sveikatą.

Uždaviniai:

  • Patirti daug teigiamų emocijų ir atradimo džiaugsmą.
  • Supažindinti vaikus su pojūčių tako nauda ir svarba.
  • Padėti vaikams pajausti tiesioginį ryšį su gamta.

Veiklos edukacinėje erdvėje „POJŪČIŲ TAKAS“:

  • Praktinės veiklos: vaikščiojimas basomis kojytėmis, vaikščiojimas kojinėmis, pojūčių tako elementų lytėjimas delnais. Vaikai žengia, masažuoja padus, pajunta pojūčių skirtumą užlipę ant kankorėžio ar akmenėlio, liečia, tyrinėja, džiaugiasi.
  • Kankorėžių, akmenukų, medžių žievės stebėjimas, tyrinėjimas ir aptarimas. Vaikai stebi medžių žievės faktūrą bei akmenukų įvairovę, tyrinėja esančius ir nuo jūros atsivežtus akmenukus, juos skaičiuoja, lygina, matuoja, sveria.
  • Kūrybinė raiška: vaikai daro kelių medžių (beržo, klevo) žievių raštus, akmenukus spalvina, kuria mozaikas, įvairias kompozicijas, jais groja.   
  • Kalbinis ugdymas. Vaikai su mokytojomis kartu kuria įvairiausius pasakojimus, mina mįsles.

Tipenimas basomis moko atidumo, nes reikia įdėmiau žiūrėti, kur ir kaip dedi pėdas. Einant basomis kojelėmis, vaikams ne tik masažuojami padukai, bet ir pajunta pojūčių skirtumą užlipę ant kankorėžio ar akmenėlio. Vaikai atlieka ne tik sveikatinimo, bet ir pažinimo vaidmenį. Pojūčių take vaikai pasisemia teigiamos gamtos energijos, atsipalaiduoja, gauna žinių iš gamtos, patiria  begalę teigiamų emocijų.

 

20210701_pojt.jpg 20210701_pojt2.jpg

20210701_pojt3.jpg 20210701_20190830_095342.jpg


© 2010 Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelis - darzelis. Visos teisės saugomos.