Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelis - darzelis
Kontaktai

Taikos 130g
LT-05226, Vilnius
Tel./faks. (8 5) 2419212

Pieva

EDUKACINĖ ERDVĖ „PIEVA“

 

Šios edukacinės erdvės tikslas – ugdyti vaikų pažinimą gamtine aplinka, norą ja domėtis bei tyrinėti. Vaikai atlikdami šias veiklas tobulins aplinkos tyrėjų įgūdžius, turės galimybę tyrinėti aplinką ir jos objektus, galimybę aiškintis esamą tiriamos vietos situaciją, joje vykstančių procesų priežastis.

Uždaviniai:

·       Skatinti vaikų žingeidumą;

·       Padėti geriau pažinti gamtą, atrasti žmogaus ir gamtos santykį;

·       Ugdyti praktinius veiklos aplinkoje įgūdžius.

Lauko edukacinėje erdvėje „Pieva“ vaikai kartu su pedagogais apžiūri darželio teritorijoje augančius augalus, kalbasi apie jų augimo procesus. Pasitelkę visus savo jutimo pojūčius- lytėjimą, uoslę, regėjimą, klausą ir skonį – juos tyrinėja, uosto, renka gamtinę medžiagą darbeliams.Vaikai turi galimybę ne tik ja naudotis, bet ir suvokti, jog gamta yra svarbiausia žmogaus gyvenimo aplinka, sveikatos šaltinis.

Edukacinėje erdvėje „Pieva“ vaikai prisiliečia prie vertybinės nuostatos, kaip pagarba augalo gyvybei, atranda ryšį su augalija, ieško nusiraminimo augalų bendrijoje. Vaikams svarbu parodyti, atkreipti dėmesį į tai, kad aplinkui begalė gyvų būtybių, kurios jaučia džiaugsmą ir skausmą, kurioms reikalinga pagalba ir dėmesys. Kuo dažniau vaikai turi bendrauti su gamta, būti susiję su ja, kad pajaustų grožį, poveikį, dvasinę stiprybę. Gamta, tai mūsų namai, kurioje galima nusiraminti ir atsipalaiduoti. 

Veiklos edukacinėje erdvėje „Pieva“:

  • Įvairių augalų stebėjimas ir tyrinėjimas. Eidami pieva stebi žydinčias gėles ir vaistažoles, o jų žieduose besidarbuojančias biteles. Susipažįsta su ramunėmis (Matricaria recutita), barkūnais  (Melilotus), gegužraibe (Orchis), vaisgina (Ajuga) ir kitais.
  • Eksperimentai. Pievos gyvūnijos tyrinėjimas (skruzdėlyno, vorų, žiogų, sraigės stebėjimas padidinamaisiais stiklais). Vadovaudamiesi knyga Usborne „Pažink gamtą“ vaikai sužino, kaip atpažinti lauko gėles, mokosi jas džiovinti, išmoksta pasidaryti pievos kalendorių.
  • Meninė raiška. Vaikai naudodami gamtinę medžiagą kuria vaizdus, piešinėlius, koliažus, daro paslaptėles ir pan. Klausosi „Vabaliukų dainelės“, „Pievų muzikanto“.
 
 
20210701_pieva.jpg
 
20210701_pieva2.jpg
© 2010 Vilniaus „Žilvinėlio“ lopšelis - darzelis. Visos teisės saugomos.